Czego nie może zabraknąć w Twoim portfelu- czyli TOP 5 niezbędnych przedmiotów

Portfel damski, podobnie jak torebka może zaskakiwać ilością drobiazgów. Większość kobiet ma skłonność do noszenia ze sobą zbyt wielu rzeczy. Jakie zatem przedmioty są absolutnie niezbędne w naszym portfelu, a noszeniu jakich może być źródłem poważnych problemów?

 5 niezbędnych przedmiotów

 W portfelu damskim znajduje się mnóstwo niepotrzebnych i nieaktualnych drobiazgów: jak paragony sprzed kilku miesięcy, bilety do kina na film, o którym zdążyło się już zapomnieć, czy zapisany na kartce termin wizyty u lekarza, która odbyła się miesiąc temu… Co powinno się znaleźć w portfelu damskim? Oto nasza lista:

  • dokumenty osobiste- tak oczywista rzecz, że aż najczęściej o niej zapominamy, dowód osobisty, karta potwierdzająca ubezpieczenie zdrowotne, które będą przydatne w najtrudniejszych sytuacjach czyli nagłej i koniecznej hospitalizacji, w przypadku kierowców prawo jazdy to również niezbędny dokument i portfel damski to jak najbardziej odpowiednie miejsce,
  • karty płatnicze- posiadanie karty płatniczej i kredytowej to dziś już standard, ale warto pomyśleć, aby ta druga, która niestety daje większe możliwości niekontrolowanych zakupów, lepiej nosić ją w osobnej przegródce, to również dobre zabezpieczenie na wypadek kradzieży,
  • gotówka- pomimo popularności płatności kartą czy telefonem, dobrze jest mieć niewielką ilość pieniędzy, która może okazać się ratunkiem w przypadku awarii terminala płatniczego lub prac serwisowych w naszym banku,
  • karty stałego klienta- bardzo przydatne w przypadku niezaplanowanych zakupów lub skorzystania z usług, nie warto tracić punktów, które można zamienić na gotówkę lub spore rabaty na kolejne zakupy, poza tym, trzymając karty lojalnościowe w portfelu będziemy pamiętać aby ich użyć
  • wizytówki- mogą okazać się niezbędne, jeśli niespodziewanie spotkamy się z potencjalnym klientem, wymiana wizytówek to początek każdego biznesowego spotkania, warto więc zadbać o profesjonalny wizerunek biznesowy i zawsze mieć w portfelu kartą biznesową ze swoimi danymi.
Czytaj również  Jak dbać o obuwie skórzane?

Pamiętając o niezbędnych przedmiotach w portfelu damskim, z pewnością unikniemy wielu kłopotliwych i stresujących sytuacji. Warto więc zajrzeć do swojego portfela i sprawdzić, czy posiadamy w nim wszystko, czego potrzebujemy.

Czego nie powinno być w naszym portfelu?

 Jak wspomnieliśmy na wstępie, nieaktualne listy zakupów, terminy spotkań i stare paragony powinno się jak najszybciej usunąć z portfela. Noszenie zbyt wielu drobiazgów powoduje, że brakuje nam miejsca na rzeczy naprawdę niezbędne.

Bardzo poważnym błędem jest noszenie klucza zapasowego do mieszkania lub samochodu w portfelu damskim. Wystarczy sobie wyobrazić, co się może wydarzyć, jeśli wpadnie w niepowołane ręce… Oczywiście, zawsze lepiej założyć, ze większość ludzi odda zagubiony portfel, a co jeśli właśnie jest w rękach tego, który nam go ukradł w sklepie? Chyba nie chcemy sobie nawet wyobrażać takiej sytuacji i dla własnego spokoju i bezpieczeństwa, lepiej nie popełniać tak poważnego błędu.

Leave a Reply