Jak prawidłowo dopasować torebkę?

Torebka to od wielu lat nieodzowny element każdej kobiecej stylizacji. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów i modeli. Na sklepowych półkach kuszą nas torebki damskie, które zachwycają bajecznymi kolorami. Jak wybrać torebkę idealną dla siebie? Jakie torebki damskie są najbardziej popularne w tym sezonie? Oto kilka podpowiedzi.

Jak dobrać torebkę do figury?

Mówi się, że torebkę powinno dobierać się do butów. Jednak ta zasada już dawno przestała obowiązywać. Jedną z podstawowych zasad doboru torebki, jest figura. Torebki damskie o dużych rozmiarach – tak popularne obecnie „worki” i torebki inspirowane teczkami i neseserami będą pasowały szczupłym i wysokim paniom. Kobiety o krępej budowie ciała powinny wybrać torebki o średniej wielkości np. kuferki czy klasyczne torebki na ramię. Panie szczupłe i niewysokie powinny postawić na niewielkie torebki zawieszone na cienkim łańcuszku, które nie będą ich przytłaczać. Modelem torebki, który pasuje praktycznie do każdej figury jest listonoszka, która mieści dość dużo rzeczy, jest wygodna i można ją znaleźć w wielu rozmiarach i kolorach.

Czytaj również  Czy sport to zdrowie?

Jak dobrać torebkę do okazji?

Torebki damskie noszone na co dzień powinny być na tyle duże, by pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy – dokumenty, portfel, telefon, klucze, notatnik, drobne przekąski i ewentualnie kosmetyczkę czy składaną parasolkę.

Kiedy szykujemy się na wielkie wyjście lepiej postawić na niewielką torebkę z biżuteryjnymi ozdobami lub klasyczną kopertówkę, którą trzyma się w ręku. Pamiętać trzeba, że tego rodzaju torebki damskie mieszczą jedynie najpotrzebniejsze rzeczy, więc najczęściej w takich torebkach umieszcza się kartę płatniczą lub gotówkę, drobne kosmetyki i klucze.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając torebkę dla siebie?

Torebki damskie powinny być dobierane również do stylu życia, jaki się prowadzi. Jest to bardzo ważne, gdyż pozwoli wybrać odpowiedni rozmiar torby. Przykładowo studentka czy bizeswoman będą potrzebowały dość dużej torby, która pomieści w sobie notatki, skoroszyty, laptopa i inne rzeczy potrzebna na uczelni i w pracy. Aktywna mama swoją uwagę powinna skierować na torby o dużej pojemności wykonane z odpornego na zabrudzenia materiału oraz z dużą ilością kieszeni. Z kolei starsze panie mogą wybrać mniejsze torebki, gdyż nie muszą nosić ze sobą wielu przedmiotów.

Czytaj również  Skarpetki do balerinek

Panie, które dużo podróżują powinny wybrać torebki, które pozwalają na wprowadzanie modyfikacji tj. dostosowanie rozmiaru do aktualnych potrzeb – na co dzień jest to poręczna torba, zaś gdy zachodzi konieczność krótkiego wyjazdu, można ją zmienić w komfortową torebkę podróżną.

Wybierając torebkę, zwróć też uwagę, aby pasowała kolorystycznie i pod względem wzoru do większości ubrań znajdujących się w Twojej garderobie. Dobrze dobrana torebka powinna się ładnie harmonizować ze stylizacją. Odważniejsze panie mogą wybrać torebki w kontrastowych kolorach, które będą pasowały do innych dodatków wybranych do konkretnego stroju. Warto też zwrócić uwagę na fakturę materiału, z jakiego wykonana jest torebka, gdyż błyszczące torebki nie zawsze będą pasowały do stroju. Zawsze bezpieczna jest torebka o satynowym, delikatnym wykończeniu.

Leave a Reply