Jak wybrać kolczyki do kształtu twarzy

Do każdego kształtu twarzy pasują inne kolczyki, a ich odpowiedni wybór pozwoli nam podkreślić naszą urodę oraz uczynić stylizację kompletną. Najważniejsze na początku, to określić swój kształt twarzy – wyróżniamy ich 4 rodzaje: twarz owalna, okrągła, trójkątna i kwadratowa. Sieć pełna jest zdjęć i rysunków, które pomogą nam dokładnie zdefiniować swój typ. Gdy już wykonałyśmy ten pierwszy krok pora na dobór odpowiedniej biżuterii. Poniższy tekst niech będzie zbiorem wskazówek, który zainspiruje nas do bardziej przemyślanego i odpowiedniego dla nas doboru kolczyków.

Kolczyki dla twarzy owalnej

To najbardziej uniwersalny kształt twarzy, jeśli chodzi o dobór kolczyków – pasują do niej niemal wszystkie rodzaje i kształty. Jednak nie każda twarz jest idealna, dlatego zwróćmy uwagę na mankamenty i wybierzmy biżuterię, która pomoże ja zamaskować. Jeśli twarz jest podłużna, lub posiada długi podbródek unikajmy wiszących kolczyków, które jeszcze bardziej ją wydłużą. By zrównoważyć proporcje najlepiej wybrać okrągłe, modne koła, które nadadzą naszej buzi symetryczności. Jeśli jesteśmy posiadaczkami drobnej twarzy unikajmy kolczyków o geometrycznych kształtach i dużych rozmiarach – wybierzmy raczej mniejsze np. na sztyft. Duże kolczyki zharmonizują twarz o wydatnym nosie, a podłużne złagodzą jej rysy.

Czytaj również  Modna biżuteria na jesień

Kolczyki dla twarzy okrągłej

Ten typ twarzy potrzebuje optycznego wydłużenia, by ukryć zbytnią pucułowatość policzków lub niskie czoło, dlatego najlepszym wyborem będą kolczyki o podłużnym kształcie. Należy wybierać biżuterię z pionowymi i geometrycznymi elementami, ale zdecydowanie unikać okrągłych kształtów, czy wspomnianych wyżej kół. Jeśli chodzi o długość kolczyków, to nie powinnyśmy się w żaden sposób ograniczać. Okrągłe twarze cechują się często, oprócz niskiego czoła także krótkim podbródkiem, dlatego długie kolczyki pomogą doskonale ukryć te mankamenty nadając naszej buzi równomierność i równoważąc jej proporcje. Nie bez znaczenia jest także materiał z jakich wykonana jest biżuteria – najlepszym wyborem dla tego typu twarzy będzie srebro i białe złoto.

Kolczyki dla twarzy trójkątnej

Ten typ twarzy charakteryzuje spiczasty podbródek i szerokie kości policzkowe. Jeśli posiadamy taki rodzaj buzi zdecydowanie zrezygnujmy z długich, wiszących kolczyków Mokobelle.pl. Idealne dla tego typu urody będą krótkie modele typu sztyfty, a także takie które rozszerzają się ku dołowi, co optycznie usunie asymetryczność twarzy. Możemy wybrać modele kolczyków zakończone masywnymi kamieniami, tylko koniecznie odpowiednio krótkie, a jeśli dodatkowo jesteśmy posiadaczkami spiczastego nosa, to ważne by kolczyki kończyły się powyżej jego czubka. Jeśli nasza twarz jest pociągła i długa, to wybierajmy tylko wspomniane już kolczyki sztyfty, które nie wystają poza ucho – to da najlepszy efekt i nikt nie zwróci uwagi na ten mankament urody.

Czytaj również  Modna mama – jak skompletować look?

Kolczyki dla twarzy kwadratowej

Osoby z takim typem twarzy cechują mocne i wyraziste rysy, dlatego zdecydowanie powinny odrzucić biżuterię o geometrycznych kształtach typu kwadrat, prostokąt czy romb. Dla pań o kwadratowym typie twarzy najlepszym wyborem są kolczyki koła, które łagodzą rysy oraz nadają twarzy efekt smukłości. Również owalny typ kolczyków będzie doskonale się prezentował, a jeśli zdecydujemy się na coś krótszego to wybierajmy biżuterię typu sztyft ozdobioną drobnymi perłami lub okrągłymi kamieniami. Możemy też wybierać kolczyki o opływowych np. w formie łezki – koniecznie drobnej, by nadać buzi lekkiego charakteru i złagodzić kanciastość rysów. Jeśli chodzi o materiał wykonania to stawiajmy raczej na delikatność złota i srebra, a odrzućmy grubsze materiały typu Eko.

Leave a Reply