Torba podróżna na kółkach

Podróżowanie bywa męczące, szczególnie jeśli musimy pokonać długą trasę pieszo, dźwigając ciężki bagaż. W pośpiechu łatwo się o niego potknąć, nie mówiąc już o tym, że samo jego niesienie jest niewygodne. W takich sytuacjach o wiele lepiej sprawdza się torba podróżna na kółkach.

Na dwóch czy na czterech kółkach?

Dużym zainteresowaniem podróżnych cieszą się walizki na kółkach, lecz w przypadku dalekich podróży, podczas których musimy zabrać ze sobą wiele rzeczy osobistych, warto wybrać pojemną torbę podróżną. Jeszcze do niedawna producenci skupiali się tylko na tym, jak skonstruować uchwyt, aby ułatwić niesienie takiego bagażu, dzisiaj jednak koncentrują się na ulepszaniu kółek. Możemy więc wybrać torbę podróżną na dwóch lub czterech kółkach. Która z nich jest lepsza? Zdecydowanie ta druga, ponieważ dodatkowe kółka przekładają się na większą stabilność bagażu oraz – przede wszystkim – umożliwiają jego łatwiejsze przewożenie. Torba staje się lżejsza, więc nawet jeżeli mieści w sobie bardzo bogatą zawartość, możemy ją pewnie pociągnąć jedną ręką.

Czytaj również  Modna biżuteria na jesień

Na co zwrócić uwagę przy wyborze torby?

Istotna jest lekka konstrukcja bagażu oraz wytrzymałość materiału, z którego został uszyty. Tworzywo powinno być odporne na wodę, dzięki temu unikniemy zamoczenia ubrań oraz laptopa, który zwykle ma swoje miejsce w specjalnie przygotowanej komorze z paskami, uniemożliwiającymi przesuwanie się urządzenia w obrębie torby. Zwróćmy też uwagę na dodatkowe wzmocnienia spodu oraz zewnętrznych krawędzi, które zapobiegną powstawaniu przetarć i uszkodzeniom bagażu. Dla wygody warto wybrać torbę ze stabilną, wysuwaną rączką na stelażu, którą można blokować na dwóch wysokościach.

Jeżeli podróżujemy samolotem, niezbędne będzie wybranie torby na kółkach z kłódką oznaczoną czerwonym logotypem TSA. Dlaczego jest to tak ważne? Podczas skanowania bagażu przez kontrolę celną, w razie wątpliwości co do jego zawartości, kontrolerzy mogą rozciąć zamek. Jeżeli jednak zobaczą oznakowanie TSA, otworzą kłódkę dostępnym dla celników kluczem, a następnie zamkną ją, nie uszkadzając przy tym bagażu. Choć torby wyposażone w zabezpieczenia z czerwonym logo są droższe, to jednak warto w nie zainwestować, by uniknąć ich rozcinania na lotnisku.
Oferta toreb podróżnych na kółkach jest obecnie tak szeroko, że oprócz uwzględnienia kluczowych funkcjonalności, możemy także wybierać spośród wielu modeli różniących się kolorem, kształtem lub designerskimi dodatkami. Z pewnością znajdziemy bagaż odpowiadający naszym wymaganiom.

Leave a Reply