Kurtka pikowana czy puchowa?

Każdy potrzebuje ciepłej kurtki na zimę, aby można było uchronić się przed chłodem. Obecnie można liczyć na ogromny wybór, więc każda kobieta znajdzie dla siebie odpowiednie okrycie wierzchnie. Można dobrać je do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji oraz okazji, pory roku. Z mody nie wychodzi kurtka pikowana damska. Klasyką będzie model puchowy, zapewniający komfort termiczny nawet w mroźne dni. Przy wyborze okrycia wierzchniego należy zwracać uwagę na materiał, z którego zostało ono wykonane. Wpływa to na walory estetyczne i użytkowe oraz wygodę.

Na jaką zdecydować się kurtkę damską? Czy modele pikowane to dobry wybór?

W sprzedaży znajduje się mnóstwo kurtek damskich. Poszczególne modele różnią się fasonem, materiałem, kolorystyką i wzornictwem, wypełnieniem. Duży wpływ na walory estetyczne mają przeszycia kurtka pikowana to rozwiązanie ponadczasowe, które dostaje się nie wychodzić z mody od wielu sezonów. Jeśli ktoś szuka kurtki, która będzie wyróżniać się z tłumu, to warto zdecydować się na opcję ze stylowymi pikowaniami. Mogą być one pionowe lub poziome, w zależności od preferencji. Te pierwsze optycznie wyszczuplają sylwetkę, co stanowi kolejny atut.

Czytaj również  Jakie materiały wybrać, aby dbać o środowisko?

W przypadku kurtek pikowanych można liczyć na to, że ocieplenie zostanie równomiernie rozłożone. Wynika to z tego, że przeszywa się je w wielu miejscach. Przy okazji można liczyć na utworzenie rozmaitych wzorów. Przeszycia przyjmują zwykle kształt kwadratów lub podłużnych linii. Na korzyść kurtek pikowanych przemawia wysoka trwałość, są one odporny na pranie, znika problem ze zbijającym się ociepleniem, co stanowi bolączkę wielu użytkowników kurtek puchowych. Przeszycia pozwalają na uzyskanie wzoru, z kolei zwykłe okrycie wierzchnie mają jednolitą strukturę.

Kurtka puchowa idealna na każdą zimę

Kurtka puchowa damska to uniwersalne rozwiązanie dla każdego, nie wychodzi z mody od wielu sezonów, występuje w wielu wariantach do wyboru, w wersji długiej, sięgającej przed kolana lub nawet tylko do pasa. Puchówki mogą być w wydaniu sportowym, casualowym. Będą pasować do spodni, spódnicy i nawet sukienki. Klasyczne modele są wypełnione naturalnym puchem, przez co niezwykle lekkie i ciepłe. Można także wybrać model z syntetycznym ociepleniem, co stanowi świetną alternatywę. Jest miękki i delikatny w przeciwieństwie do pierza, tańszego i o mniejszej sprężystości. Zwykle w sprzedaży znajdują się pochówki z wypełnieniem, na które składa się puch i pierze.

Czytaj również  Jak wybrać kolczyki do kształtu twarzy

Poliestrowe włókna również świetnie się nadają, do złudzenia przypominają naturalny puch pod kątem sprężystości, trzeba jednak liczyć się z gorszymi właściwościami termoizolacyjnymi. Zaletą będzie jednak bezproblemowe pranie w pralce, szybkie wysychanie. Oczywiście można też kupić pikowane kurtki puchowe, które są niezwykle stylowe jednocześnie wspaniale chronią przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Tego typu okrycie wierzchnie przyda się każdej zimy, zapewni komfort termiczny nawet podczas ujemnych temperatur, nieprzyjemnych powiewów zimnego powietrza, porywistego wiatru.

Leave a Reply