Czy sport to zdrowie?

Osoby, które uprawiają sport są w dobrej formie i zazwyczaj świetnie się czują, więc powiedzenie, że sport to zdrowie jest prawdziwe. Uprawianie go wiąże się także z możliwością wystąpienia kontuzji. Często są to urazy stawów. W takiej sytuacji uszkodzone kolano czy kostkę trzeba wyleczyć, ale zanim odwiedzimy lekarze, bolące miejsce posmarujmy Dicloziają.

Co pomaga na kontuzje? Kiedy można użyć maść Dicloziaja?

Intensywne uprawianie sportu, przebyte urazy i zakażenia stawów, obciążająca szkielet otyłość oraz inne towarzyszące choroby zwiększają bowiem prawdopodobieństwo bolesnych dolegliwości. Gdy stłuczenie lub kontuzja bardzo boli, można zastosować preparaty, zawierające substancję o działaniu przeciwbólowym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Stosowane zewnętrznie, mają znacznie mniej działań niepożądanych niż preparaty doustne. Bardzo silnie przeciwzapalnie i przeciwbólowo działa preparat w aerozolu, który zaleca się doraźnie w poważnych urazach sportowych (skręcenia, zwichnięcia stłuczenia). W leczeniu kontuzji stosuje się maści chłodzące, ale jeśli kontuzja jest wynikiem przetrenowania, lub też od urazu minęło kilka dni i uszkodzone naczynia zdążyły się zasklepić, można pomyśleć o zastosowaniu maści rozgrzewającej. Takie preparaty pomogą w usunięciu zakwasów. Poza żelem Dicloziaja sportowiec powinien mieć w domu bandaże elastyczne, które są pomocne w momencie kontuzji elementów ruchomych (łokcia, nadgarstka, kostki lub kolana). Działając poprzez ucisk i stabilizację uszkodzonego lub nadwyrężonego stawu, poprawiają krążenie krwi, zmniejszając obrzęk oraz zapobiegając drętwieniu. Opaska może przyspieszyć proces leczenia urazów po kilku dniach od stłuczenia, gdy uszkodzone naczynia zdążą się zasklepić.

Czytaj również  Skarpetki do balerinek

Czym jest Dicloziaja i jak działa?

Dicloziaja to lek stosowany w ortopedii i medycynie rodzinnej do leczenia zapalenia stawów, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich, ścięgien, więzadeł, mięśni oraz stawów w wyniku skręcenia i stłuczenia. Preparat dostępny jest w postaci żelu, a kupimy go bez recepty. Substancją czynną leku Dicloziaja jest diklofenak, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny. Żel jest zalecany w miejscowym leczeniu ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich, bólu pleców i pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni oraz stawów w wyniku skręcenia, stłuczenia. Musimy pamiętać, że nie wolno stosować go na uszkodzoną skórę.

Nałożenie żelu Dicloziaja przynosi ulgę osobom cierpiącym na zwyrodnieniową chorobę stawów oraz bóle wynikające z kontuzji. Dzięki temu możemy szybko zredukować ból, a po okresie rekonwalescencji wrócić do ćwiczeń.

Leave a Reply