Jak nosić koszulki w stylu oversize?

Styl oversize króluje na wybiegach modowych już od kilku lat. Mogą tak się ubierać zarówno młode dziewczęta, jak i dojrzałe kobiety. Na czym polega? Na noszeniu za dużych ubrań. Jednak nie można nałożyć na siebie dowolnej liczny za dużych rzeczy. Ubierając się w stylu oversize należy zachować odpowiednie proporcje i umiar, by strój stał się naszą ozdobą. Jak to zrobić i jak nosić koszulki w stylu oversize? Oto odpowiedzi na powyższe pytania.

Dlaczego warto ubierać koszulki w stylu oversize?

Koszulki w stylu oversize to doskonałe rozwiązanie dla pań, które chcę ukryć mankamenty swojej figury. Pozwalają one wyrównać proporcje sylwetki, a także wyeksponować nogi, co odwróci wzrok od tego, co chcemy ukryć. Styl oversize polecany jest też dla pań w ciąży. Pozwala on w początkowej fazie ciąży ukryć rosnący brzuszek przed ciekawskimi spojrzeniami, a w późniejszym czasie, gdy brzuszek jest już ładnie zaokrąglony zapewniają wygodę i podkreślają zaokrąglone, kobiece kształty.

Czytaj również  Torba podróżna na kółkach

Jak nosić koszulki oversize?

Podstawową zasadą, jaką należy się trzymać ubierając koszulki ovesize, jest to, by zachować odpowiednie proporcje sylwetki. Ważne jest to, by przy obszernej górze dół był bardzo dobrze dopasowany do ciała. Do koszulek i tunik oversize najlepiej ubierać legginsy lub spodnie typu rurki bądź jegginsy. Jeżeli strój ma być stylizacją jesienno-zimową to warto ubierać do niej buty z wysoką, wąską cholewką np. klasyczne kozaki lub muszkieterki. Lepiej unikać botków z krótką lub średnią cholewką, gdyż będą „odcinały” nogę, co zaburzy proporcje sylwetki.

Warto pamiętać też, że najlepiej w tego rodzaju stylizacjach wyglądają panie o filigranowej sylwetce. Mogą one pozwolić sobie na ubranie praktycznie każdego rodzaju koszulki oversize. Jednak najlepiej wybierać jednolite o prostym kształcie.

Panie o bardziej obfitych kształtach, które chcą ubrać koszulki oversize, powinny pamiętać o tym, by wybierać tuniki i koszulki z dużymi wzorami geometrycznymi, które będą optycznie modelować sylwetkę. Najlepiej sprawdzą się takie wzory, które będą zbiegały się w okolicy talii, co pozwoli na zbudowanie odpowiednich proporcji, w tym na optyczne wysmuklenie sylwetki i pokazanie jej walorów.

Czytaj również  Jakie buty są najlepsze na zimę?

Istotne jest też to, że dobrze dobrane elementy stroju w stylu oversize sprawdzą się w wielu stylizacjach zarówno mniej, jak i bardziej formalnych. W tym stylu warto ubierać się również jesienią i zimą, kiedy chętnie ubieramy się na tak zwaną cebulkę i nakładamy na siebie kilka warstw ubrań.

 

 

Leave a Reply