Dla kogo złota, a dla kogo srebrna biżuteria?

Podczas wyboru biżuterii wiele osób kieruje się przede wszystkim tym, z jakiego kruszcu jest ona wykonana. Są osoby, które preferują złoto, a inne przepadają za srebrem. Każdy bowiem dobrze czuć może się w różnych rodzajach biżuterii. Są też i osoby, dla których metal nie ma większego znaczenie, a liczy się przede wszystkim wygląd biżuterii i jej forma.

Jaką biżuterię wybrać dla siebie?

Tak naprawdę kluczem do sukcesu jest wybranie biżuterii odpowiedniej do swojego stylu i osobowości. Można sugerować się także typem urody. Dobrze dobrana biżuteria może bowiem podkreślić dodatkowo jej atuty. Panuje zresztą powszechne przekonanie, że złoto i srebro pasują do konkretnych odcieni skóry, kolorów włosów czy oczu. Generalnie typy urody dzieli się na ciepłe (wiosna i jesień) oraz zimne (lato i zima).

Komu pasuje złota biżuteria?

Złota biżuteria jest idealna dla kobiet o ciepłej urodzie. Określić można to łatwo na podstawie koloru żył, które tutaj są delikatnie zielonkawe. Barwę tę najlepiej jest sprawdzić na nadgarstku, po jego wewnętrznej stronie, gdyż tam naczynia krwionośne są doskonale widoczne. Dobrze jest robić to przy świetle dziennym, bo to sztuczne może zmienić odcień.

Czytaj również  Skórzane paski – dobierz najmodniejszy kolor w nadchodzącym sezonie

Złota biżuteria w postaci kolczyków, naszyjników, bransoletek czy pierścionków pasuje przede wszystkim do pań reprezentujących jesień. Posiadają one jasną cerę, rude włosy oraz oczy w kolorze brązu lub zieleni. Równie dobrze złoto nosić mogą panie zaliczane do typu wiosny. Do nich lepiej pasują jednak jaśniejsze odcienie złota. Są to kobiety, które posiadają jasną cerę w różowym lub złotawym odcieniu, żółtawe, rudawe lub miodowe włosy oraz niebieskie, zielone lub brązowe oczy.

Komu pasuje srebrna biżuteria?

Srebro to metal chętnie wykorzystywany w przemyśle jubilerskim, bo daje się łatwo polerować oraz posiada efektowny kolor. Ładnie się też błyszczy. Z uwagi na swoją barwę jest to metal uniwersalny i w zasadzie każda kobieta wygląda w srebrnej biżuterii dobrze. Dotyczy to także przedstawicielek wiosny i jesieni. Panie, które posiadają ciepłą karnację srebro połączyć mogą z niektórymi kamieniami, przede wszystkim tymi pomarańczowymi, żółtymi i czerwonymi.

Nie da się jednak ukryć, że srebrna biżuteria najlepiej prezentuje się na posiadaczkach chłodnego typu urody. Reprezentantkami są tutaj panie o niebieskich żyłach. W ich przypadku wykonana ze srebra biżuteria dobrze współgra z charakterystyczną barwą cery, podkreślając jej atuty.

Czytaj również  Spodnie boyfriend – doskonałe do szpilek i trampek

Przedstawicielki lata, które mają porcelanową lub oliwkową cerę, brązowe lub popielate włosy oraz oczy w kolorze niebieskim, zielonym lub szarym, a także zimy – panie o śniadej lub bladej cerze, ciemnych i kruczoczarnych włosach oraz szarych, czarnych lub niebieskich oczach doskonale prezentują się w srebrze połączonym, z kamieniami niebieskimi i zielonymi.  Panie lata mogą też nosić biżuterię kwiatową, która je ładnie rozświetla i podkreśla ich urodę

Leave a Reply